BOYASIZ GÖÇÜK DÜZELTME.

Otomobilinizde dış darbeler sonucu oluşan küçük hasarları gidermek için Otomol Merter kozmetik onarım hizmetinden faydalanabilirsiniz. Kaportadaki boya gerektirmeyen göçük düzeltmelerinizi, plastik parça lokal boyama işlemlerinizi ve jant onarımlarınızı şimdi Otomol Merter güvencesi ve uzmanlığıyla, kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Boya Gerektirmeyen Kaporta Göçük Düzeltme İşlemi

Dış darbeler sonucu araçların kaporta aksamları üzerinde meydana gelen ve boyası zarar görmemiş 5 cm çapına kadar kaporta göçükleri ve boyası zarar görmemiş çapı 5 cm’yi aşan ama teknik olarak onarılabilen kaporta göçükleri özel el aletleri boyaya zarar vermeden düzeltilebilmektedir.

Boya gerektirmeyen kaporta göçük düzeltme işlemi, kaporta onarımı ve boyama yapılmadan gerçekleştiğinden dolayı onarımın kalitesi göçüğün bulunduğu konum ve boyutuna göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Düzeltme işleminden tatminkâr bir sonuç alınabilmesi için kaportada göçük bölgesindeki alanın uzamamış ve boyanın zarar görmemiş olması gerekir. Daha önce hasar görmüş, macunlanıp boyanmış sac veya alüminyum alaşımlı paneller üzerindeki göçüklerin giderilmesinde bu teknik kullanılmamaktadır. Araç kaportasında ulaşılamayan veya arkası kapalı olan; kapı direkleri gibi bölgelerdeki göçükler bu hizmetin kapsamına girmemektedir. Boyasız kaporta göçük düzeltme işleminde, üzerinde göçük bulunan panelin arkasına özel aletlerle ulaşılır dışa doğru masaj yöntemi ile göçük düzeltilir. Üretilen araçların panel arkalarına ulaşılabilme oranı % 85-90 mertebesindedir. 5 cm çapında bir göçüğün düzeltme süresi, bulunduğu konuma ve şekline bağlı olarak değişebilmektedir. Kaliteli bir onarım için, bir parça üzerinde yalnızca üç göçük düzeltme işlemi yapılabilmektedir.